Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://kv.radakmu.org.ua)
Головна → Бізнес спрогнозував, яким буде курс долара наступного року

19.10.2021 10:43
Бізнес спрогнозував, яким буде курс долара наступного року Бізнес спрогнозував, яким буде курс долара наступного року

Український бізнес очікує, що наступного року курс становитиме 28,50 грн/дол. США.

Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у IІІ кварталі 2021 року.

«Триває поліпшення оцінок бізнесу щодо обсягів виробництва товарів і послуг в Україні, поточного стану та прогнозів розвитку власних підприємств. У наступні 12 місяців респонденти прогнозують зміцнення курсу національної валюти, попри посилення інфляційних очікувань», — повідомляє Нацбанк.

Який курс очікують. Третій квартал поспіль поліпшувались очікування бізнесу щодо курсу гривні.

Середнє значення обмінного курсу, що респонденти очікують через 12 місяців, становить 28,50 грн/дол. США (у попередньому кварталі – 28,71 грн/дол. США).

Частка підприємств, які вважають, що обмінний курс коливатиметься в межах від 26,01 грн/дол. США до 28,00 грн/дол. США, зросла з 25,1% до 34,4%.


Графік: НБУ

Інфляційні очікування. У ІІI кварталі очікувана річна інфляція становила 7,8% порівняно з 7,2% у попередньому кварталі. Частка опитаних підприємств, які вважають, що інфляція не перевищить 7,5%, зменшилася з понад 54% до 46,9%.

Також бізнес прогнозує подальше збільшення обсягів реалізації своєї продукції як в Україні, так і за кордоном. Оптимістичні настрої переважають в усіх секторах економіки.

Кількість працівників та зарплати. Уперше за останні два роки бізнес прогнозує збільшення загальної кількості працівників на своїх підприємствах: баланс відповідей становив 2,2% (у попередньому кварталі – «мінус» 1,0%). Посилилися та залишаються високими очікування щодо зростання зарплат працівників у наступні 12 місяців: баланс відповідей — 61,4% (у ІІ кварталі 2021 року — 58,3%). Лише 0,9% опитаних компаній готові до зменшення зарплат (у ІІ кварталі 2021 року — 1,0%).

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/502180/biznes-sprognozuvav-yakym-bude-kurs-dolara-u-nastupnomu-rotsi

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://kv.radakmu.org.ua/view/6374